Soutěže

      V národní házené jsou v seniorských soutěžích následující mistrovské soutěže, všechny tyto soutěže se hrají na otevřených hřištích. V kategorii mužů je nejvyšší soutěží 1.liga (jedna skupina o dvanácti účastnících). Další soutěží je 2.liga (dvě skupiny o dvanácti účastnících). Ostatní družstva startují v oblastních soutěžích (severočeský, západočeský, středočeský, východočeský, severomoravský a jihomoravský). V kategorii žen je nejvyšší soutěží 1.liga (čtyři skupiny o pěti účastnících). Ostatní družstva stratují v oblastních soutěžích (severočeský, západočeský, středočeský, východočeský, severomoravský a jihomoravský).
   
     Další soutěží dospělých je každoročně Český pohár, který se hraje v průběhu zimní přestávky soutěží ve sportovních halách. 
  
     Mistrovské soutěže mládeže se hrají v jednotlivých oblastech (severočeská, západočeská, středočeská, východočeská, severomoravská a jihomoravská) na otevřených hřištích. Vítězové jednotlivých oblastí se střetnou vždy v měsíci červnu na Mistrovství České republiky a druzí z jednotlivých oblastí na Poháru ČR.
   
     Přes zimu probíhá Zimní halový pohár mládeže. Nejprve probíhají soutěže v jednotlivých oblastech (severočeská, západočeská, středočeská, východočeská, severomoravská a jihomoravská), vítězové jednotlivých oblastí v žákovských kategoriích se poté v měsíci březnu střetnou na Celostátním finále Zimního halového poháru mládeže. V dorosteneckých kategoriích se po oblastních kolech z každé oblasti kvalifikují tři nejúspěšnější družstva do Zimmní ligy mládeže.
  
     Vyvrcholením každé sezóny národní házené jsou mezizemská utkání Čechy - Morava, která se pravidelně hrají v kategoriích žen a mužů.

     O celostátních soutěžích najdete více informacích na stránkách SNH : www.svaznarodnihazene.cz