Soutěže

 V národní házené jsou v seniorských soutěžích následující mistrovské soutěže, všechny tyto soutěže se hrají na otevřených hřištích. V kategorii mužů je nejvyšší soutěží 1.liga (jedna skupina o dvanácti účastnících). Další soutěží je 2.liga (dvě skupiny o dvanácti účastnících. Ostatní družstva startují v oblastních soutěžích (severočeský, západočeský, středočeský, východočeský, severomoravský a jihomoravský). V kategorii žen je nejvyšší soutěží 1.liga (jedna skupina o deseti účastnících). Další soutěží je 2.liga (dvě skupiny o šesti účastnících). Ostatní družstva stratují v oblastních soutěžích (severočeský, západočeský, středočeský, východočeský, severomoravský a jihomoravský).
   
     Další soutěží dospělých je každoročně Český pohár, který v úvodních kolech se hraje na podzim na otevřených hřištích, osmifinále se hraje již ve sportovních halách, stejně jako závěrečná kola, která se hrají potom od ledna do začátku dubna již za účasti prvoligových družstev.
  
     Mistrovské soutěže mládeže se hrají v jednotlivých oblastech (severočeská, západočeská, středočeská, východočeská, severomoravská a jihomoravská) na otevřených hřištích. Vítězové jednotlivých oblastí se střetnou vždy v měsíci červnu na Mistrovství České republiky a druzí z jednotlivých oblastí na Poháru ČR.
   
     Přes zimu probíhá Zimní halový pohár mládeže. Nejprve probíhají soutěže v jednotlivých oblastech (severočeská, západočeská, středočeská, východočeská, severomoravská a jihomoravská), vítězové jednotlivých oblastí se poté v měsíci březnu střetnou na Celostátním finále Zimního halového poháru mládeže. 
  
     Vyvrcholením každé sezóny národní házené jsou mezizemská utkání Čechy - Morava, která se pravidelně hrají v kategoriích žen a mužů.

     O celostátních soutěžích najdete více informacích na stránkách SNH : www.svaznarodnihazene.cz