2012-06-18: Mladší žáci na POHÁRU ČR 2012 skončili na 4. místě.

Mladší žáci se od pátku 15.6.2012 do neděle 17.6.2012 zúčastnili POHÁRU ČR 2012 v Dobrušce. V konečné tabulce této vrcholné soutěže skončili na pěkném čtvrtém místě, i když to určitě mohlo být i lepší. Humpolecký brankář Jaromír Šidlák byl vyhlášen třetím nejlepším gólmanem turnaje a druhým nejlepším střelcem turnaje se stal útočník humpolecké Jiskry Lukáš Svárovský, který docílil 43 branek. Připomínáme, že POHÁR ČR je po MISTROVSTVÍ ČR nejvýznamější celorepublikovou akcí v této věkové kategorii. Jednotlivé zápasy střídavě s píšťalkou rozhodovali Libor Bitner, Petr Jančík a Jakub Moravec.

NEJPRVE UVÁDÍME INFORMACE O JEDNOTLIVÝCH ZÁPASECH NAŠEHO TÝMU NA TOMTO TURNAJI:

Pátek 15. června 2012

TJ Jiskra Humpolec - Sokol Krčín 19 : 14  ( 11 : 6 )

Branky Jiskry:

Svárovský - 11, Žáček - 5, Mátl - 3

Sestava Jiskry:

Šidlák Jaromír - Šidlák Martin - Chytil, Křepinský, Vejsada, Brůna, Moravec - Žáček, Mátl, Antoni, Kudrna Josef, Svárovský, Pokorný

V úvodním utkání tohoto turnaje byl soupeřem našeho týmu obávaný soupeř z Nového Města nad Metují. Zatímco v minulosti se proti tomuto východočeskému týmu našim družstvům nedařilo, tak tentokrát se zápas vyvíjel ihned od úvodního hvizdu v náš prospěch a v podstatě již v prvním poločase naši kluci rozhodli o vítězsví v tomto střetnutí a tím velmi úspěšně vstoupili do tété třídenní soutěže.

TJ Jiskra Humpolec - TJ Stará Ves nad Ondřejnicí 6 : 15  ( 3 : 8 )

Svárovský - 6

Druhé utkání v turnaji naše družstvo vrátilo dokonale na zem. Soupeř z MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE v tomto zápase zcela dominoval a našemu týmu vůbec nic nedovolil.

Sobota 16. června 2012

TJ Jiskra Humpolec - Baník Most NH 17 : 7  ( 10 : 5 )

Svárovský - 10, Žáček - 7

V úvodním sobotním utkání naši mladší žáci suverénně převálcovali nejslabší družstvo turnaje. Severočeský Most nedokázal našemu družstvu vzdorovat a nakonec odešel ze hřiště s desetibrankovou prohrou.

TJ Jiskra Humpolec - TJ Sokol Nezvěstice 14 : 15  ( 9 : 7 )

Svárovský - 11, Mátl - 2, Žáček - 1

Šidl&aacuaacute;k Jaromír - Chytil - Šidlák Martin, Křepinský, Vejsada, Brůna, Moravec - Žáček, Mátl, Antoni, Kudrna Josef, Svárovský, Pokorný

V sobotním odpoledním utkání čekal humpolecké mladší žáky nejlepší tým tohoto turnaje z Nezvěstic (PLZEŇSKÝ KRAJ). v tomto střetnutí humpolečtí mladíci podali jednoznačně nejlepší výkon na tomto turnaji. V úvodu sice favorit vedl 3 : 0 a potom ještě 4 : 1, ale Jiskru toto nezlomilo a postupně skóre dokázala vyrovnat. V dalším průběhu zápasu se obě družstva střídala ve vedení a ani jednomu z družstev se již do konce zápasu nepodařilo získat větší než dvoubrankový náskok. Humpolec byl velmi blízko k bodovému zisku z tohoto utkání. Půl minuty před koncem se dostala Jiskra za nerozhodného stavu k míči. Nicméně technickou chybou o míč v útočné třetině přišla a Nezvěstice z rychlého protiútoku několik vteřin před závěrečným hvizdem dokázaly přeci jenom dotáhnout toto střetnutí do nejtěsnějšího vítězství. Žádné jiné družstvo Nezvěstice na tomto turnaji nedokázalo potrápit tak, jako se to podařilo Humpolci.

Neděle 17. června 2012

TJ Jiskra Humpolec - TJ Chropyně 6 : 7  ( 3 : 3 )

Svárovský - 5, Žáček - 1

Šidlák Jaromír - Chytil - Šidlák Martin, Křepinský, Vejsada, Brůna, Moravec - Žáček, Mátl, Antoni, Kudrna Josef, Svárovský, Pokorný

V závěrečném vystoupení na tomto turnaji čekal Jiskru soupeř z Chropyně (u Kroměříže). Humpolec měl skvělý vstup do tohoto zápasu, po deseti minutách vedli humpolečtí mladíci 3 : 1. V dalším průběhu zápasu se však již ani na jedné straně útokům přílliš nedařilo, ale moravané přeci jenom byli o poznání úspěšnější a nakonec rozdílem jediné branky zvítězili.