2012-09-15: Velmi překvapivý bod s lídrem soutěže!

V sobotním odpoledni zavítal do Humpolce vedoucí tým 2. ligy mužů. TJ Sokol Rokytnice i přes skvělý úvod nakonec házenkáří z Hané překvapivě v Humpolci ztratili bod.

TJ Jiskra Humpolec - TJ Sokol Rokytnice 14 : 14  ( 9 : 9 )

Strádal - 5, Kovář - 3, Brož - 3, Čmok Petr - 2, Archalous - 1

Sestava Jiskry:

Barták, Čmok František - Koumar - Morava, Petřík, Dolejš, Herman - Čmok Petr, Brož, Archalous, Kovář, Strádal

Rozhodčí: Jaroslav Holý, 80 diváků

Utkání začalo zhruba s patnáctiminutovým zpožděním, když došlo k určitým nejasnostem ohledně barvy dresů obou družstev. Rozhodčí utkání požadoval, aby se alespoň jeden z týmů převlékl, protože barvy dresů obou družstev byly velmi podobné. Poté se začalo konečně hrát, v úvodu střetnutí dokazovala Rokytnice, že je právem na čele tabulky, v polovině první části hry svítilo na ukazateli skóre 4 : 8. Druhá polovina prvního poločasu však už patřila nadšeně bojující domácí Jiskře a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 9 : 9. Po změně stran byl lepší Humpolec, který postupně vedl 10 : 9 a poté dokonce patnáct minut před závěrečným hvizdem rozdílem dvou branek 12 : 10! V té době se však přestalo domácím střelcům zcela dařit, ani hostující kanonýři v této části hry nijak moc nevynikali, ale přesto severomoravané postupně vývoj skóre otočili a později vedli 13 : 12. Na vyrovnávací branku Humpolce ještě jednou dokázala Rokytnice odpovědět, ale zaslouženou remízu k radosti slušně zaplněného hlediště zařídil nekompromisní přesnou střelou z nařízeného trestného hodu domácí Miroslav Kovář. V utkání se tentokrát vystřídali oba domácí brankáří Jaroslav Barták i František Čmok, kteří oba svými vynikajícími zákroky výrazně přispěli, že utkání bylo až do konce vyrovnané.