2012-10-20: Překvapivé vítězství mužů "A" nad Veselím nad Moravou.

V předposledním druholigovém podzimním zápase dokázali muži "A" Humpolce na domácím stadiónu v Humpolci "V podhradí" po velmi dramatickém průběhu porazit silný tým Veselí nad Moravou.

Sobota 20. října 2012

2 liga mužů - 10. kolo:

TJ Jiskra Humpolec - SK NH Veselí nad Moravou 16 : 13  ( 7 : 7 )

Branky Jiskry:

Čmok Petr - 8, Kovář - 3, Brož - 3, Archalous - 2

Sestava Jiskry:

Barták, Čmok František - Koumar - Petřík, Herman, Lesina - Archalous, Brož, Čmok Petr, Kovář, Povolný , Brabec

Rozhodčí: Jaroslav Buřval, 150 diváků

Před začátkem utkání všichni přítomní uctili minutou ticha památku nedavno zemřelého dlouholetého ligového rozhodčího pana Zdeňka Nikla z Veselí nad Moravou, který 13x rozhodoval POHÁR ZÁLESÍ - nejčastěji ze všech rozhodčích, naposledy působil v Humpolci v rámci jubilejního 60. ročníku v roce 2008.

Ihned z první akce se dostali domácí do vedení, když skóroval Michal Brož. V další části zápasu byli lepší hosté, kteří po odehraných patnácti minutách vedli v poměru 4 : 2. Domácím se podařilo do dvacáté minuty vyrovnat a závěrečná desetiminutovka první části hry již byla vyrovnaná a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu. Po změně stran dlouho kralovaly útoky nad obranami a brankáři. Deset minut před koncem zápasu svítil na ukazateli skóre stav 13 : 13. Poté již dokázali k radosti slušně zaplněného hlediště střílet branky pouze házenkáři Jiskry a tím se Humpolec "A" dočkal prvního vítězství v sezóně. Za zmínku stojí připomenout velmi dobrý výkon brankáře Humpolce Jaroslava Bartáka, který dokázal vyšperkovat dvěmi úspěšně zlikvidovanými pokutovými hody soupeře.