2013-04-13: Na úvod jara prohra o jediný gól s lídrem soutěže ve 2. lize mužů.

V sobotním odpoledni zavítal do Humpolce vedoucí tým 2. ligy mužů. Utkání se hrálo na mokrém terénu a nakonec nejtěsnějším možným rozdílem zvítězila favorizovsná Dobruška.

Sobota 13. dubna 2013

2 liga mužů - předehrávka 20. kola:

TJ Jiskra Humpolec - Sokol Dobruška 11 : 12  ( 6 : 8 )

Branky Jiskry:

Kovář - 5, Čmok Petr - 3, Archalous - 1, Rafaj - 1, Brož - 1

Sestava Jiskry:

Barták, Čmok František - Koumar - Morava, Petřík, Dolejš, Machek, Herman - Čmok Petr, Brož, Archalous, Kovář, Rafaj, Brabec, Povolný

Rozhodčí: Libor Bitner, 100 diváků

Utkání začalo velmi rozpačitě, ani jednomu z týmů se dlouho nedařilo docílit branky. Jako první skóroval v až v končící šesté minutě domácí Petr Čmok. Poté byl až do dvacáté minuty zápas vyrovnaný, oba soupeři se střídaly v nejtěsnějším  vedení. Nicméně v závěrečné desetiminutovce první půle si dokázala Dobruška vypracovat až tříbramkový náskok, který Jiskra těsně před odchodem do kabin dokázala snížit na v té chvíli přijatelný dvoubrankový rozdíl ve skóre. Po změně stran zaspal Humpolec úvod druhé části, když se za deset minut podařilo hostujícímu týmu odskočit na rozdíl čtyř branek - 7 : 11. V dalším průběhu hry se však už Dobrušce v útočné činnosti absolutně přestalo dařit, čehož nakonec dokázali domácí hráči využít a pět minut před závěrečným hvizdem bylo vyrovnáno 11 : 11! V dramatické koncovce nakonec lídra soutěže zachránil tři minuty před koncem přísně nařízený pokutový hod, který s přehledme proměnil Jan Laštůvka. Domácí útočníci poté velmi rychle ztratili míč a hosté už potom taktickou hrou v závěrečných dvou a půl minutách domácím míč nepůjčili.