2013-04-14: V souboji sousedů v tabulce byl úspěšnější Humpolec!

V neděli dopoledne zavítal do Humpolce KNH Moravská Slavia Brno. V utkání před tímto zápasem jedenáctého Humpolce s desátým KNH Moravská Slavia Brno dosáhl Humpolec důležitého vítězství.

Neděle 14. dubna 2013

2 liga mužů - 12. kolo:

TJ Jiskra Humpolec -KNH Moravská Slavia Brno 19 : 16  ( 8 : 5 )

Branky Jiskry:

Kovář - 9, Čmok Petr - 4, Rafaj - 3, Archalous - 2, Brož - 1

Sestava Jiskry:

Barták, Čmok František - Koumar - Morava, Petřík, Dolejš, Machek, Herman - Čmok Petr, Brož, Archalous, Kovář, Rafaj, Brabec, Povolný

Rozhodčí: Aleš Václavik, 100 diváků

Utkání začalo podobně jako v sobotu s Dobruškou. Až v končící páté minutě dokázal opět jako první skórovat humpolecký Petr Čmok. Hosté poprvé zaznamenali branku až v končící jedenácté minutě hry, když snížili na  2 : 1. Jiskra si potom několikrát během prvního poločasu dokázala vypracovat tříbrankový náskok, který Moravská Slavia dvakrát dokázala zlikvidovat, ale po třetí se jí to již nepodařilo. Po změně stran nejprve brňané snížili na rozdíl jediné branky, ale poté domácí útočníci stříleli gól za gólem. Několikrát vedl Humpolec i rozdílem čtyř a více branek. V závěru přeci jenom dokázali hosté z Brna snížit na rozdíl dvou branek. V té době chybělo do konce zápasu pouhých patnáct vteřin, ale poslední slovo měl nakonec nejlepší střelec domácích Miroslav Kovář, který těsně před závěrečným hvizdem upravil přesnou střelou z výskoku na konečných 19 : 16.