2013-08-25: I v neděli oba body zůstaly v Humpolci!

V nedělním dopoledni přijel do Humpolec KNH Moravská Slavia Brno, kterého dokázali muži "A" také porazit, když v průběhu celého utkání se nedokázali brňané ani jednou dostat byť do nejtěsnějšího vedení.

Neděle 25. srpna 2013

2 liga mužů - 1. kolo:

TJ Jiskra Humpolec - KNH Moravská Slavia Brno 20 : 17  ( 9 : 8 )

Branky Jiskry:

Brož - 7, Rafaj - 7, Čmok Petr - 3, Kovář - 3

Sestava Jiskry:

Barták, Čmok František – Koumar – Dolejš, Morava – Kovář, Rafaj, Čmok Petr, Brož, Archalous, Povolný, Brabec

Rozhodčí: Libor Bitner,  130 diváků

V úvodu střetnutí hostující kanonýr Martin Šafář z několika vyložených šancí trefil pouze do tyče. V končící třetí minutě hry šli do vedení domácí, když nařízený trestný hod úspěšně dokázal proměnit Michal Brož. V dalším průběhu první části hry si dokázala Jiskra několikrát vypracovat dvoubrankový náskok, nicméně hostě vždy dokázali vyrovnat. Poslední slovo před přestávkou měl však domácí Aleš Rafaj, který přesnou střelou dvě vteřiny před koncem poločasu získal domácím alespoň nejtěsnější náskok. Po změně stran se čekalo na branku až do šesté minuty, kdy hostující Vít Lamač vyrovnal. Během následujících šedesáti vteřin nejprve domácí Aleš Rafaj poslal Jiskru opět do vedení, ale ihned poté hosté po krásně rozehraném trestném hodu naposledy v zápase dokázali vyrovnat. Další tři minuty utkání však pravděpodobně rozhodli o osudu střetnutí, v tomto časovém úseku dokázali totiž k radosti velmi slušně zaplněného hlediště skórovat pouze domácí, a to dokonce ihned třikrát, když se postupně trefili do sítě hostujícího brankáře Pavla Plívy Aleš Rafaj, Michal Brož a znovu Aleš Rafaj. Poté se hosté ještě pochopitelně snažili něco s vývojem utkání udělat, ale nedokázali už více než několikrát snížit na rozdíl jediné branky, vyrovnat už jim Humpolec v této fázi zápasu nedovolil. A když se v poslední pětiminutovce dvakrát dokázal prosadit i humpolecký Miroslav Kovář bylo jasné, že i v neděli oba body zůstanou na Vysočině!

Ostatní výsledky 1. kola:

TJ Sokol Osek nad Bečvou - SK NH Veselí nad Moravou 15 : 19  ( 7 : 11 )

TJ Sokol Albrechtičky - TJ Sokol Vracov 18 : 17  ( 10 : 8 )

TJ Chropyně - SSK Vítkovice 12 : 24  ( 8 : 11 )

Draken Brno - TJ Sokol Podhorní Újezd 18 : 17  ( 10 : 9 )

SK Autonot Jihlava - Sokol Dobruška 19 : 17  ( 9 : 10 )

Příští kolo se hraje:

Neděle 1. září 2013 - 2. kolo:

(TJ Jiskra Humpolec - Sokol Dobruška ..... bylo předehráno 24.8.2013 s výsledkem 13 : 9)