2020-10-05: Dva hráči Humpolce přispěli k vítězství družstva mužů MORAVY!

 

 

ČECHY - MORAVA 2020 ..... Bakov nad Jizerou ..... sobota 3. října 2020 a neděle 4. října 2020

     Mezizemská utkání Čechy-Morava se v roce 2020 uskutečnila v neděli 4. října na hřišti oddílu národní házené Tělocvičné jednoty Sokol Bakov nad Jizerou ve středočeské oblasti. Kromě utkání výběrů dospělých byly pro letošní rok do hlavního programu zařazeny rovněž výběrová utkání Západ-Východ juniorů a juniorek. V rámci hlavního programu mezizemských utkání byly rovněž vyhlášeny výsledky anket Svazu národní házené o nejlepší národní házenkářku a házenkáře za rok 2019.

     Po několika letech se národní házená, respektive Mezizemská utkání Čechy-Morava, vrátila rovněž na obrazovky České televize, cca 90 minutový záznam hlavních utkání mužů i žen odvysílala stanice ČT Sport v neděli 4. října 2020.

     Bohatý byl rovněž doprovodný program, který nabídl v sobotu 3. října 2020 odpoledne přípravná utkání juniorských i dospělých reprezentačních výběrů, a to na hřišti Sokola Bakov nad Jizerou (výběry Čech, resp. Západu) a také na hřišti TJ Sokol Podlázky-Dalovice (výběry Moravy, resp. Východu), kde bylo v sobotu v podvečer sehráno také již tradiční utkání Čechy-Morava legend.

 

Neděle 4. října 2020

Hřiště Sokolu Bakov nad Jizerou

 

Reprezentační utkání žen:

ZÁPAD - VÝCHOD 28 : 23  ( 14 : 13 )

Rozhodčí: Miroslav Přikryl, Petr Rauch

Branky družstva západu:

Pavla Šmídlová - 10, Jolana Levorová - 7 .n.h. Michaela Bittnerová - 6, Jitka Kalčíková - 4, Kateřina Nachtmanová - 1 

Branky družstva východu:

Petra Dostálová - 9, Štěpánka Poláčková - 4, M.n.h. Petra Vošlajerová - 4, Andrea Henclová - 4, Nikola Kvapilová - 2

Sestava družstva západu:

M.n.h. Soňa Zadražilová (TJ Přeštice), M.n.h. Tereza Kuglerová (Sokol Tymákov) - Jitka Protivová (Sokol Tymákov), Kateřina Nová (Sokol Tymákov), Karolína Mertlová (Sokol Tymákov), M.n.h. Lucie Václavíková (Sokol Tymákov), M.n.h. Kristýna Vizingrová (TJ Přeštice), Patricie Červená (TJ Přeštice) - Pavla Šmídlová (Sokol Tymákov), M.n.h. Michaela Bittnerová (Sokol Tymákov), Petra Kozáková (Sokol Tymákov), Kateřina Nachtmanová (Sokol Blovice), Nikol Červená (TJ Přeštice), M.n.h. Jitka Kalčíková (TJ Přeštice), Jolana Levorová (TJ Příchovice)

Trenérky družstva západu: M.n.h. Václava Šmídlová (Sokol Tymákov), M.n.h. Romana Jabbourová (TJ Přeštice)    

Sestava družstva východu:

Aneta Ansorgová (TJ Sokol Opatovice nad Labem), M.n.h. Mária Zelezníková (Soko lSvinov) - Dagmar Drašnarová (Sokol Dobruška), Petra Millová (TJ Stará Ves nad Ondřejnicí), Lenka Pischová (TJ Pustějov), Martina Ostrá (TJ Stará Ves nad Ondřejnicí) - Andrea Dvořáková (TJ Stará Ves nad Ondřejnicí), Štěpánka Poláčková (HK Hlinsko v Čechách), Nikola Kvapilová (HK Hlinsko v Čechách), Petra Dostálová (HK Hlinsko v Čechách), Barbora Bittnerová (TJ Sokol Opatovice nad Labem), M.n.h. Petra Vošlajerová (Sokol Dobruška), Andrea Henclová (Sokol Dobruška)

Trenérky družstva východu: M.n.h. Božena Laštovičková (Sokol Dobruška), Rostislav Bajtek (TJ Pustějov)

  

Reprezentační utkání mužů:

ČEHY - MORAVA 18 : 19  ( 9 : 8 )

Rozhodčí: Libor Bittner, Aleš Václavik

Branky družstva Čech:

Kamil Šelep - 5, Jan Jahoda - 4, Pavel Kydlíček - 4, Vojtěch Práchenský - 2, M.n.h., M.n.h. Marek Gabriel - 2, Patrik Bajer - 1

Branky družstva Moravy:

Petr Malovaný - 8, Radim Kratochvíl - 5, Jan Urbanec - 3, Filip Cieslar - 1, Marek Michalus - 1, , Jaroslav Pospíšil - 1

Sestava družstva Čech:

M.n.h. Tomáš Chmelík (TJ Přeštice), Václav Brzobohatý (Sokol Bakov nad Jizerou) - Daniel Vacikar (Sokol Tymákov), Petr Kešner (Sokol Bakov nad Jizerou), M.n.h. Matěj Gruszka (TJ Přešice), M.n.h. Lukáš Janeba (TJ Avia Čakovice), Václav Brada (TJ Příchovice) - Jan Jahoda (Sokol Tymákov), Kryštof Kučera (TJ Sokol Podlázky-Dalovice), Pavel Kydlíček (TJ Přeštice), Vojtěch Práchenský (TJ Sokol Opatovice nad Labem), M.n.h. Kamil Šelep (TJ Přeštice), M.n.h. Marek Gabriel (TJ DIOSS Nýřany), Patrik Bajer (TJ Sokol Podhorní Újezd)

Trenéři družstva Čech: M.n.h. Jiří Pešek (TJ Stará Huť), M.n.h. Martin Leugner (Sokol Krčín)     

Sestava družstva Moravy:

Jaroslav Barták (TJ Jiskra Humpolec), Tomáš Pejša (SK NH Veselí nad Moravou) - Marek Hudeček (KNH Moravská Slavia Brno), Tomáš Václavík (SK NH Veselí nad Moravou), Jiří Pisch (TJ Pustějov), Lukáš Koumar (TJ Jiskra Humpolec), Jakub Urbanec (SSK Vítkovice), Vít Mikulášek (Sokol Rokytnice) - David Přikrylc(Sokol Rokytnice), Filip Cieslarc(Sokol Rokytnice), Marek Michalus (SSK Vítkovice), Radim Kratochvíl (Sokol Svinov), Jaroslav Pospíšil (SK Studénka), Petr Malovaný (SK NH Veselí nad Moravou), Jan Urbanec (SSK Vítkovice) 

Trenéři družstva Moravy: František Nevřela (Sokol Rokytnice), Vít Horáček (Sokol Svinov), Rostislav Michalík (SSK Vítkovice)

   

Výsledky doprovodný utkáních:

 

Sobota 3. října 2020

 

Přípravná utkání reprezentačních výběrů Čech a západu v Bakově nad Jizerou:

JUNIORKY ZÁPAD - ŽENY SOKOL BAKOV NAD JIZEROU 22 : 17  ( 9 : 9 )

MUŽI ČECHY - MUŽI VÝBĚR STŘEDOČESKÉ OBLASTI 22 : 7  ( 12 : 3 )

ŽENY ZÁPAD + ŽENY SOKOL BAKOV NAD JIZEROU 38 : 6  ( 19 : 4 )

JUNIOŘI ZÁPAD - MUŽI SOKOL BAKOV NAD JIZEROU 26 : 14  ( 12 : 7 )

 

Přípravná utkání reprezentačních výběrů Moravy a východu v Podlázkách-Dalovicích:

JUNIORKY VÝCHOD - ŽENY VÝBĚR STŘEDOČESKÉ OBLASTI 17 : 17  ( 5 : 7 )

JUNIOŘI VÝCHOD - MUŽI TJ SOKOL PODLÁZKY-DALOVICE 17 : 16  ( 10 : 10 )

ŽENY VÝCHOD + ŽENY VÝBĚR STŘEDOČESKÉ OBLASTI 29 : 10  ( 14 : 6 )

MUŽI MORAVA - MUŽI TJ SOKOL PODLÁZKY-DALOVICE 19 : 11  ( 8 : 8 )

 

Přátelské mezizemské utkání ČECHY - MORAVA "LEGENDY" v Podlázkách-Dalovicích:

ČECHY "LEGENDY" - MORAVA "LEGENDY" 24 : 18  ( 13 : 10 )

 

Neděle 4. října 2020

 

Reprezentační utkání juniorek v Bakově nad Jizerou:

JUNIORKY ZÁPAD - JUNIORKY VÝCHOD 24 : 21  ( 14 : 11 )

 

Reprezentační utkání juniorů v Bakově nad Jizerou:

JUNIOŘI ZÁPAD - JUNIOŘI VÝCHOD 16 : 24  ( 7 : 8 )

 

Nejlepší národní házenářka/házenkář za rok 2019:

V rámci programu mezizemských utkání Čechy – Morava 2020 byly rovněž vyhlášeny výsledky anket Svazu národní házené "NEJLEPŠÍ HÁZENKÁŘKA roku 2019" a NEJLEPŠÍ HÁZENKÁŘ ROKU 2019", jejíž výsledky určí hlasování prvoligových trenérů.

ŽENY:

První desítka konečného pořadí: body
1. ŠMÍDLOVÁ Pavla Sokol Tymákov 52
2. PROTIVOVÁ Jitka Sokol Tymákov 32
3. ZADRAŽILOVÁ Soňa TJ Přeštice 28
4. DRAŠNAROVÁ Dagmar Sokol Dobruška 26
5. BITTNEROVÁ Michaela Sokol Tymákov 25
  TITLOVÁ Monika TJ Plzeň-Újezd 25
7. ČERVENÁ Nikol TJ Přeštice 19
8. VOŠLAJEROVÁ Petra Sokol Dobruška 18
9. DARDOVÁ Anna Sokol Blovice 16
10. KUGLEROVÁ Tereza Sokol Tymákov 15
 

MUŽI:

První desítka konečného pořadí: body
1. HOŠŤÁLEK Ondřej TJ Příchovice 139
2. KUČERA Kryštof TJ S. Podlázky-Dalovice 108
3. PRÁCHENSKÝ Vojtěch TJ S. Opatovice n/L. 107
4. CHMELÍK Tomáš TJ Přeštice 100
5. GABRIEL Marek TJ DIOSS Nýřany 95
6. FIŠER Michal Sokol Krčín 78
7. BENEŠ Vojtěch Sokol Svinov 68
8. ZIMMERMANN Lukáš Sokol Tymákov 66
9. KYDLÍČEK Pavel TJ Přeštice 60
10. JAHODA Jan Sokol Týmákov 55